לחצו על התמונה להגדלה:

1

Leading People Through Change -

קורס, פתרון, שמטרתו ללמד מנהלים וארגונים כיצד להנהיג את הארגון והצוותים בצורה שיטתית במצבי שינוי


כבר בטח שמעת את זה מיליון פעמים. העולם משתנה כל הזמן. הדבר נכון במיוחד בעולם העסקים של היום, שמשתנה בקצב מסחרר. אך אם השינוי הוא חלק כל-כך שכיח בחיי כולנו, מדוע אנחנו לא מצליחים יותר ביישום תהליכי שינוי???

מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שעד 70% מהיוזמות לשינוי ארגוני נכשלות. סיבה אחת לכך היא שהבעיות והאתגרים אתם מתמודדים ארגונים מורכבים כיום מאי פעם. סיבה שנייה, וחשובה יותר, היא שהמנהלים של רוב הארגונים אינם משתמשים באסטרטגיית להובלת שינוי, תוך מעורבות אישית גבוהה שלהם, במטרה להפחית את ההתנגדות ולשכנע את העובדים בצורך בשינוי.

ללא אסטרטגיות המערבות את העובדים בתהליך, ארגונים רבים אינם מצליחים להפיק את היתרונות שקיוו להגשים באמצעות שינויים דוגמת – מיזוג ורכישה, הטמעת מערכת מידע, שינוי מבנה ארגוני ועוד. גרוע מכך, יוזמת שינוי שנכשלה עלולה לייצר מהלכים הפוכים כגון ירידה בתפוקה, מחוייבות נמוכה, מוראל נמוך, בזבוז זמן ובזבוז כסף.
Leading People Through Change הינו מודל חדשני ועדכני שמועבר על ידי חברת קן בלנצ'ארד ישראל המסייע לארגונים ומנהלים להוביל תהליכי שינוי בצורה מקצועית ושיטתית.

המודל מתמקד בהבנת 6 שלבי החששות שארגונים / עובדים עוברים ומקנה 9 אסטרטגיות להובלה והנהגה של שינוי.

במסגרת הקורס המנהלים לומדים:

  • להבין למה מאמצים לשינוי נכשלים או משתבשים לעתים קרובות.
  • לזהות את המאפיינים ודרכי ההתנהגות של ארגונים שמסתגלים לשינוי ושל גורמי שינוי מוצלחים, ולפתח אותם.
  • מודל 6 שלבי הדאגות/חששות - לאבחן את החששות הצפויים של אנשים לגבי שינוי, וכך להפחית את ההתנגדות שלהם לשינוי ולהשיג את תמיכתם.
  • מודל 9 האסטרטגיות – דרכים לטיפול בדאגות,להגברת מעורבות והשפעה בעת הובלת שינוי.
  • לסקור את "המוכנות לשינוי" העכשווית של הארגון שלך.
  • לפתח תוכנית פעולה להובלה מוצלחת של מאמץ לשינוי.

 

Share