כמובילים בתחום הפיתוח והחוסן הארגוני אנו מטפלים באתגרים ארגוניים ועסקיים דוגמת: הובלת שינוי ארגוני / ניהול הצמיחה הארגונית / טיפוח עתודות ניהוליות ומנהיגותיות (Leadership Capacity) / גיבוש והטמעת תשתיות ארגוניות דוגמת – חזון, ערכים, Leadership Competencies Model ועוד. הפתרונות והיכולות שלנו מסייעים לארגונים לוקאליים וגלובאליים לעשות שינוי!

הדפסה

Talent Management – פיתרון לפיתוח אסטרטגיית ניהול כשרונות

זה הזמן לשמור ולפתח את מנהיגי העתיד של הארגון! "איתור, העסקה ושימור עובדי ומנהלי מפתח (Key Talents) הינו האתגר הגדול ביותר של 41% מהמנכ"לים". כך עולה מסקר שבוצע על ידי דלויט - חברת הייעוץ הבינלאומית, בקרב חברות בתעשיית ההייטק, התקשורת והשירותים לעסקים.

עוד מתברר כי מרבית מחברות ה Fortune 500 מרכזות את ההשקעה שלהן במנהלי ועובדי המפתח, במיוחד בתקופה המאופיינת בחוסר וודאות עסקי.

תכניות High Potential שמטרתן פיתוח דור המנהלים העתידי של החברה הינו מהלך אסטרטגי שמטרתו לשפר את כושר הצמיחה של הארגון. אין מדובר בעוד קורס לפיתוח מנהלים אלא בתהליך ארוך טווח שמטרתו לזהות את אותם מנהלים בעלי פוטנציאל לניהול בדרג גבוה יותר ולסייע להם לסגור את פערי הידע, גישה ויכולות ניהוליות ומנהיגותיות, הקיימות, למול מה שידרש מהם בתפקידי ניהול בכיר.

ב 5 שנים האחרונות היינו שותפים למספר פרויקטים לפיתוח הטלנט הארגוני, עם חברות דוגמת - Comverse, Amdocs Kulick & Soffa, Netafim, Retalix, קבוצת מפעלי נייר חדרה ואחרים, אשר שמו להם למטרה לפתח את דור המנהלים העתידי של הארגון.  

הפתרון שאנו מציעים לטיפוח ופיתוח הטלנט הארגוני כולל מספר מרכיבים עיקריים: כלי הערכה ופיתוח אישי, דוגמת 360, סדנאות לפיתוח יכולות מנהיגותיות והבנה עסקית, ייעוץ ואימון אישי על בסיס תכנית פיתוח אישית וסימולציה עסקית אסטרטגית, אשר מהווה גם מעין סדנה יישומית מסכמת של הנלמד במסלול הפיתוח. 

הדפסה

פיתוח מנהיגות ארגונית (Leadership Capacity)

ארגונים רבים משקיעים רבות פפיתוח והטמעת תפישת (שפה) מנהיגותית אחידה כחלק מה DNA והתרבות הארגונית.  בלאנצ'רד פיתוח "סיסטם מנהיגותי", המבוסס על התפישה המצבית, המאפשר לארגונים לחזק את המנהיגות הארגונית. "סיסטם" שנותן מענה ב 4 רמות - מנהיגות עצמית (Self Leadership), מנהיגות אישית, "אחד על אחד"  (Situational Leadership II), מנהיגות בצוות (Team Leadership) ועד הרמה של הובלה של ארגון (Organizational Leadership).

בשנים האחרונות ביצענו עשרות פרויקטים ארגוניים שמטרתם הייתה לפתח את היכולת המנהיגותית של מנהלים וארגונים. אחד הפרויקטים המובילים בתחום הינו סלקום, שבמהלך 5 שנים למעלה מ 400 מנהלים ועובדים מובילים עברו מסלול רב שנתי לפיתוח מנהיגות, שהתבסס על המנהיגות המצבית של בלאנצ'רד.  

 

               

הדפסה

ניהול וליווי ארגונים בתהליכי שינוי

מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שעד 70% מהיוזמות לשינוי ארגוני נכשלות. סיבה אחת לכך היא שהבעיות והאתגרים אתם מתמודדים ארגונים מורכבים כיום מאי פעם. סיבה שנייה, וחשובה יותר, היא שהמנהלים של רוב הארגונים אינם משתמשים באסטרטגיית להובלת שינוי, תוך מעורבות אישית גבוהה שלהם, במטרה להפחית את ההתנגדות ולשכנע את העובדים בצורך בשינוי.
ללא אסטרטגיות המערבות את העובדים בתהליך, ארגונים רבים אינם מצליחים להפיק את היתרונות שקיוו להגשים באמצעות השינוי. גרוע מכך, יוזמת שינוי שנכשלה עלולה לייצר מהלכים הפוכים כגון ירידה בתפוקה, מוראל נמוך, בזבוז זמן ובזבוז כסף.

מתודולוגית העבודה שלנו להובלה של שינויים בארגונים, בין אם מדובר בתהליכי מיזוג, שינוי ארגוני או הטמעת מערכות מידע, מסייעת לארגונים דוגמת - Merck, שטראוס גרופ, דוד לובינסקי ואחרים לנהל תהליכי שינוי בצורה אפקטיבית ומוצלחת

מתודולוגיה זו כוללת למידה מעמיקה של המציאות הארגונית, הכרת הצרכים והאתגרים שהארגון עסוק בהם, פיתוח יכולות המנהלים בחברה להובלת האנשים לביצועים תוך כדי השינוי, פיתוח יכולות להטמעת השינוי בצורה אפקטיבית.  

הדפסה

D&I – Diversity and Inclusion Culture

חברות בינלאומיות רבות הגדירו עת ערך הגיוון וההכלה (Diversity & Inclusion) כערך מוביל, כחלק מה DNA הארגוני, מתוך הבנה שאנו חיים בעולם מגוון המכיל אינסוף מינים, דעות, עמדות, עדות, טעמים, תרבויות ואנשים המספקים אינסוף זוויות מבט על העולם. בתפישה שלנו - כל אדם מביא עימו גוון וקול ייחודי, ובדרכו הופך את העולם לעשיר ונפלא יותר.

ערך הגיוון וההכלה מתאר את היכולת של הארגון להכיל מגוון רחב ככל האפשר של בני אדם המגיעים מאוכלוסיות ומתרבויות שונות, דרך גמישות מחשבתית, פתיחות ויצירת הזדמנויות לכמה שיותר אנשים.

מרבית מהחברות המופיעות ברשימת הפורצ'ן 500 משקיעות משאבים רבים בנושא חשוב זה מתוך הבנה שרמת רמת הגיוון וההכלה שלהם משפיעה בצורה ישירה על החוסן הארגוני והיכולת להתפתח ולצמחו בשוק הגלובאלי.

קבוצת O-Group' בשיתוף פעולה אסטרטגי, עולמי, עם The Felicity Group' המתמחה בפיתוח תרבות של D&I והחל משנת 2011 מלווה את קבוצת שטראוס, הגלובאלית, בתהליך ארגוני שמטרתו לעודד ולשפר את הגיוון וההכלה, כחלק מהחזון של החברה. תהליך הכולל גיבוש האסטרטגיה, פיתוח כלים ארגוניים, הדרכה ארגונית ותהליכי הטמעה.