תכניות ומסלולים לפיתוח הנהלות בכירות והטלנט הארגוני - זה הזמן לשמור ולפתח את מנהיגי העתיד של הארגון! "איתור, העסקה ושימור עובדי ומנהלי מפתח (Key Talents) הינו האתגר הגדול ביותר של 41% מהמנכ"לים". כך עולה מסקר שבוצע על ידי דלויט - חברת הייעוץ הבינלאומי, בקרב חברות בתעשיית ההייטק, התקשורת והשירותים לעסקים. עוד מתברר כי מרבית מחברות ה Fortune 500 מרכזות את ההשקעה שלהן במנהלי ועובדי המפתח, במיוחד בתקופה המאופיינת בחוסר וודאות עסקית. 

הדפסה

תכניות High Potential

זה הזמן לשמור ולפתח את מנהיגי העתיד של הארגון!
 "איתור, העסקה ושימור עובדי ומנהלי מפתח (Key Talents) הינו האתגר הגדול ביותר של 41% מהמנכ"לים". כך עולה מסקר שבוצע על ידי דלויט - חברת הייעוץ הבינלאומי, בקרב חברות בתעשיית ההייטק, התקשורת והשירותים לעסקים.

תכניות High Potential של חברת קן בלנצ'ארד ישראל שמטרתן פיתוח דור המנהלים העתידי של החברה הינו מהלך אסטרטגי שמטרתו לשפר את כושר הצמיחה של הארגון. אין מדובר בעוד קורס לפיתוח מנהלים אלא בתהליך ארוך טווח שמטרתו לזהות את אותם מנהלים בעלי פוטנציאל לניהול בדרג גבוה יותר ולסייע להם לסגור את פערי הידע, גישה ויכולות ניהוליות ומנהיגותיות, הקיימות, למול מה שידרש מהם בתפקידי ניהול בכיר.
ב 5 שנים האחרונות היינו בקן בלנצ'ארד שותפים למספר פרויקטים לפיתוח הטלנט הארגוני, עם חברות דוגמת - Comverse, Amdocs Kulick & Soffa, קבוצת מפעלי נייר חדרה, אקסלנס ואחרים, אשר שמו להם למטרה לפתח את דור המנהלים העתידי של הארגון.  
הפתרון שאנו מציעים לטיפוח ופיתוח הטלנט הארגוני כולל מספר מרכיבים עיקריים: כלי הערכה ופיתוח אישי, דוגמת 360, סדנאות לפיתוח יכולות מנהיגותיות והבנה עסקית, ייעוץ ואימון אישי על בסיס תכנית פיתוח אישית וסימולציה עסקית, אסטרטגית אשר מהווה גם מעין סדנה יישומית של הנלמד במסלול הפיתוח.

הדפסה

פיתוח הנהלות בכירות

ההנהלה נדרשת להוביל שינוי ארגוני? מנהלים חדשים הצטרפו להנהלה? מנכ"ל חדש התמנה? מצבים אלו לרוב דורשים גיבוש מחדש של צוות ההנהלה הבכירה, סביב מטרות משותפות ושיטתיות בדרך בה הם מובילים את הארגון אבל לא פחות חשוב - בדרך בה הם עובדים יחד, כצוות ניהולי. קבוצת בלאנצ'רד פיתחה, לאחר מחקרים רבין שבוצעו במשך שנים, את מודל Situational TEAM Leadership - מתודולוגיה לפיתוח הנהלות וצוותים. מתודולוגיה הכוללת מגוון של כלי הערכה המאפשרים לאבחן את מצב הצוות ורמת התפקוד שלו, לצד כלים פרקטיים ואסטרטגיות לשיפור עבודת הצוות. להבדיל מתכניות פיתוח צוות דינמיות, מדובר כאן בכלי פרקטי, ברור וקל לשימוש! הנהלות ומנהלים בכירים מארגונים דוגמת אריקסון, סלקום, Merck, Von Roll ורבים אחרים בחרו במודל של בלאנצ'רד לפיתוח וגיבוש ההנהלה שלהם

הדפסה

Executive Coaching Services

מרבית מתכניות הפיתוח שלנו לארגונים ומנהלים משלבים תהליכי פיתוח וייעוץ אישי (Coaching Services), באמצעות רשת בינלאומית של למעלה מ 300 Executive Coaches הפרוסים בלמעלה מ 60 מדינות. את פתרונות הקואוצ'ינג שלנו ניתן לחלק ל 3 רמות עיקריות:                      

Executive Coaching - מיועד למנהלים בכירים ו/או מנהלים המוגדרים High Potential.    

Coaching to Support Learning - ייעוץ ואימון אישי התומך בתהליכי הדרכה קבוצתיים, דוגמת מנהיגות מצבית, מנהיגות בצוותים ועוד.   

OD & HR Coaching - ליווי ואימון למנהלי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני בנושאים דוגמת תכניות ופתרונות Talent Management, ניהול שינויים ועוד. 

במסגרת תהליכי הפיתוח האישיים אנו משלבים בין השאר כלי הערכה דוגמת 360 המסייעים בין השאר בבניית תכנית פיתוח אישית (IDP)

הדפסה

Executive MBA

בלאנצ'רד מציע מגוון פתרונות ותכניות פיתוח להנהלות ומנהלים בכירים, המשלבים תכניות ומסלולי EMBA בארץ ובעולם, כחלק משיתוף פעולה אסטרטגי עם אוניברסיטאות בינלאומיות דוגמת San Diego University ו Grand Canyon University

התכניות לבכירים כוללת מרכיבים דוגמת - שאלוני 360, סדנאות עסקיות, תהליכי פיתוח אישי ועוד. במסגרת התכניות אנו בין השאר משלבים את פתרונות המנהיגות של בלאנצ'רד, יחד עם נושאים נוספים דוגמת: Business Strategy, Globalization, Finance ועוד.

בשנים האחרונות פיתחנו ויישמנו תכניות EMBA בארגונים דוגמת Comverse, Retalix, Netafim, SAP Skanska, MTN ורבים אחרים.