זה הזמן לשמור ולפתח את מנהיגי העתיד של הארגון!
 "איתור, העסקה ושימור עובדי ומנהלי מפתח (Key Talents) הינו האתגר הגדול ביותר של 41% מהמנכ"לים". כך עולה מסקר שבוצע על ידי דלויט - חברת הייעוץ הבינלאומי, בקרב חברות בתעשיית ההייטק, התקשורת והשירותים לעסקים.

תכניות High Potential של חברת קן בלנצ'ארד ישראל שמטרתן פיתוח דור המנהלים העתידי של החברה הינו מהלך אסטרטגי שמטרתו לשפר את כושר הצמיחה של הארגון. אין מדובר בעוד קורס לפיתוח מנהלים אלא בתהליך ארוך טווח שמטרתו לזהות את אותם מנהלים בעלי פוטנציאל לניהול בדרג גבוה יותר ולסייע להם לסגור את פערי הידע, גישה ויכולות ניהוליות ומנהיגותיות, הקיימות, למול מה שידרש מהם בתפקידי ניהול בכיר.
ב 5 שנים האחרונות היינו בקן בלנצ'ארד שותפים למספר פרויקטים לפיתוח הטלנט הארגוני, עם חברות דוגמת - Comverse, Amdocs Kulick & Soffa, קבוצת מפעלי נייר חדרה, אקסלנס ואחרים, אשר שמו להם למטרה לפתח את דור המנהלים העתידי של הארגון.  
הפתרון שאנו מציעים לטיפוח ופיתוח הטלנט הארגוני כולל מספר מרכיבים עיקריים: כלי הערכה ופיתוח אישי, דוגמת 360, סדנאות לפיתוח יכולות מנהיגותיות והבנה עסקית, ייעוץ ואימון אישי על בסיס תכנית פיתוח אישית וסימולציה עסקית, אסטרטגית אשר מהווה גם מעין סדנה יישומית של הנלמד במסלול הפיתוח.

Share